توسط hamedrashvand ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ در برندینگ, مجله

طراحی منوی رستوران و کافی شاپ ها

طراحی منوی رستوران و کافی شاپ ها
زمانی منوی رستوران و کافی شاپ ها موثر و خوب است که به دقت طراحی و برنامه ریزی شده باشد. منو ابزار اصلی است که فروش را در کسب و کار شما هدایت می کند و می تواند به فروش بیشتر و افزایش سود کمک کند. علاوه بر این، مطالعات نشان داده است که طراحی یک منوی خوب می تواند سود را ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش دهد.
چگونه یک منوی رستوران موثر طراحی کنیم
یک منوی رستوران مناسب، طرح بندی به درستی برنامه ریزی شده و توضیحات به خوبی نوشته شده است. منوهای خوب از توصیف های شلوغ و بیش از حد توضیحات و گرافیک غیر ضروری دوری می کنند. آیتم های منو باید موضوع رستوران شما را منعکس کنند. به روز رسانی منو رستوران بسیار مهم است .
اصول منو
منوی رستوران ایده آل، تعادل میان غذاهای کلاسیک و روند تغذیه تازه را فراهم می کند، به صورتی که با هزینه های مناسب مواد غذایی برای حفظ و افزایش سود کمک می کند. قبل از شروع به نوشتن چیزی که برای اولین بار نیاز دارید باید تصمیم بگیرید که می خواهید کدام اقلام را در منوی رستورانتان ارائه دهید. طراحی منو رستوران منعکس کننده یک مفهوم رستوران برای مخاطبان مورد نظر است.
قیمت گذاری منو
هنگامی که تصمیم می گیرید غذاهای مورد نظر خود را ارائه دهید، باید محاسبات را برای هزینه درست مواد غذایی انجام دهید. راه دیگر برای اطمینان از سود، ایجاد تعادل اقلام گران قیمت و ارزان و محدود کردن استفاده از اقلام قیمت دربازار که بیشترین نوسان قیمت را دارند.
طرح بندی منو
طرح منو رستوران منعکس کننده ی خود رستوران است. طرح های منو رستوران، چه رسمی، چه غیر رسمی، باید با مفهوم رستوران، مکان و موضوع مطابقت داشته باشد. فونت و رنگ منو باید مرتبط با رستوران باشد. به عنوان مثال، اگر شما یک رستوران ایتالیایی دارید، باید در طراحی منو از رنگ های پر جنب و جوش مانند قرمز، فیروزه ای، بنفش و سبز استفاده شود که انتخاب خوبی برای یک منو خواهد بود. این رنگ ها در منو کافی شاپ فرانسوی یا رستوران مکزیکی نیز استفاده می شود. علاوه برنگ ها در طراحی منو رستوران و کافی شاپ ها باید فونت هایی انتخاب شود که نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک باشد. فست فود فرانسوی ممکن است یک فونت اسکریپت کلاسیک یا فونت ساده داشته باشد، در حالی که یک رستوران معمولی ممکن است یک فونت رسمی یا شادتر داشته باشد.
توضیحات منو
منورستوران و کافی شاپ ها باید به گونه ای جذاب و زنده باشد که اشتهای مشتریان را تحریک کند. همیشه مواد تشکیل دهنده اصلی در یک غذا را در منو توضیح دهید و بهتر است که در منو از جملات کوتاه و ساده استفاده شود.
منوها یک ابزار تبلیغاتی هستند که قادر به برقراری هویت رستوران و سود بیشتر اند اما به شرطی که به خوبی طراحی شده باشند و تیم کانون تبلیغاتی رسانه هنر برتر با داشتن طراحان باتجربه و ماهر که می دانند چه طراحی منو مناسب رستوران و کافی شاپ شما هستند می توانند راهنمای خوبی برای شما باشند.

نمونه ای از طراحی رستوران ایتالیایی توسط یم کانون تبلیغاتی رسانه هنر برتر

یک دیدگاه بنویسید.